четвер, 2 грудня 2021 р.

Відмінні особливості покоління «Z»

 


Покоління «Z» – «народжені з телефоном у руках», пізнають світ за долі секунди. За версією психолога Андрія Курпатова, відмінні особливості таких дітей:

·    Кліпове мислення. Вони за секунди «зчитують» людину через фото чи відео і визначають для себе, чи варто з нею спілкуватися далі, чи корисна вона їм у конкретний момент часу. Це характеризує їх як простих, прямих і прагматичних особистостей. 

· Відсутність бар’єрів у комунікаціях. Вони спокійно знайомляться з цікавими людьми, не залежно від того, чи це дівчинка, яка сподобалася, чи це зірка естради, чи, до прикладу, Ілон Маск. Інтернет дав їм можливість нікого не боятися і не соромитися. І вони відчувають себе абсолютно вільно, думають, що всі рівні, а іноді: «чим він кращий від мене?», «що у ньому такого особливого?». Тобто цінність людини – у її практичній користі суспільству, і більше ні у чому. Дитина, підліток міркують так: якщо у людини є щось цінне для мене, тоді я буду поважати цю людину за конкретні здобутки. І, мабуть, буду брати приклад.


·  Відсутність комплексів. Вони приймають себе такими як є, знищуючи свої внутрішні (нав’язані батьками) установки, блоки і рамки, відкидаючи підстави для звинувачення, сорому чи виправдання, вони вільні від комплексів. Але їм важливо розібратися у тому, що негативного у них є, що варто виправити. Іноді складається таке враження, що у деяких з них повністю відсутнє почуття провини за власні негативні риси і поведінку, що обумовлює складнощі в спілкуванні й комунікаціях. Тому варто та необхідно за допомогою роботи в парах, групах і в проектній діяльності дати їм практичні навички конструктивних комунікацій.


· Особиста значущість. Немає більш впевнених у собі, аніж «зумери». На них складно впливати за допомогою ідеологій, бо вони самостійні й відчувають свою цінність (особливо високу у випадку гіперопіки батьків). І ми маємо їх цінувати за їхній потенціал та за те, що вони можуть вирости. Для цього потрібно доступно донести до них риси і перспективи рівня, якого вони можуть досягти, докладаючи зусиль. Тобто акцент ми маємо робити на тому, що особиста значущість – це можливість такого зростання і таких досягнень, які будуть цікаві, корисні для суспільства та варті поваги.   Немає коментарів:

Дописати коментар