Портфоліо


 Тетяна Василівна 
Кучинська

вчитель математики ліцею № 25 м. Житомира та Наукового ліцею Житомирської політехніки,
вища кваліфікаційна категорія,
звання "вчитель - методист"

Закінчила Житомирську сш №17 із Золотою медаллю, Житомирський державний педагогічний інститут ім. І. Франка за спеціальністю "Математика".

Викладаю предмет математика за авторською методикою, яка розвиває критичне та евристичне мислення, формуючи в учнів практичну компетентність в математиці. 


До процесу розвитку та навчання дітей підхожу творчо і креативно, бо впевнена, що сталий розвиток дитини веде до стабільного успіху дорослого.
Вчу дітей в Україні та дистанційно - в Данії, в школі "Ластівка-Ікаст"З дитинства мріяла вчити дітей математиці, бо впевнилась, що розв’язання важких завдань дуже добре тренує волю до перемоги, а стан успіху гарно стимулює натхнення досягати нових висот.

Моє кредо:    ...Самий вірний шлях до серця людини -- це розмова з нею про те, що вона цінує вище всього...
     
    Ситуація успіху – доволі тонкий педагогічний інструмент. Ним мусить володіти кожен учитель, адже він – майстер, який бере участь у творенні найголовнішого – Людини.

Вміння - діяльність, сформована шляхом повторення і доведення дій до автоматизму.


 Дистанційне навчання по скайпу та ZOOM


Інформаційна картка
Тема педагогічного досвіду:

«Розвиток евристичного та критичного
мислення для формування
математичної компетентності учнів»

Актуальність дослідження:

Теперішня шкільна освіта побудована таким чином, що застосування знань для інтелектуального розвитку особистості замінюється отриманням учнями все нової інформації. В результаті, процес отримання інформації для розвитку замінює сам розвиток. Інформація без трансформації знання в навик – втрата інтелектуальних здібностей і моральних цінностей. Знання – це те, що видобуто іншими. Розуміння - те, що ти здобуваєш сам і чим згодом успішно користуєшся.

Сприяння ефективності формування життєвих компетентностей на уроках математики через розвиток евристичного і критичного мислення у дітей середньої школи забезпечують інтеграцію математичних вмінь, знань та навичок в організацію та сталий розвиток успішної особистості, допомагають формувати ключові компетентності учнів на уроках, активно впливають на розвиток інтелектуальних, моральних і творчих якостей особистості, її свідомості й мислення, розумових, комунікативних та діяльнісних умінь та навичок.

Ведуча педагогічна ідея досвіду:

Евристичне мислення спрямоване на створення нових ідей, а критичне виявляє переваги ефективних гіпотез та недоліки і дефекти помилкових, тому для якісного розв’язання математичних завдань однаково необхідні обидва види мислення.

Для багатьох учнів складність навчання математики полягає в багатьох дрібних не зрозумілих, і тому не засвоєних моментах. А учні, які мають можливість бути винахідниками при отриманні знань і дослідниками при розв’язуванні завдань, дуже швидко занурюються у спільний творчий процес. І отримані ними знання, вміння та навички стають їх власністю – таким чином у них формується математична компетентність. Як наслідок, відбувається процес їх особистісного сталого розвитку. Це якісно нова сходинка у психічному розвитку дитини, при освоєнні якої кожен учень набуває впевненості в собі, в своїх силах та можливостях.

Технологія досвіду:

Використання оптимальних форм і методів навчання (поєднання розвитку евристичного мислення з критичним, інтерактивні ігри, нестандартні уроки, методика випереджуючого навчання) для стимулювання розумово-пізнавальної активності учнів, створення на уроці умов для успішної дослідницької і творчої діяльності дітей, для ефективного засвоєння навчального матеріалу і результативного використання його для вирішення навчальних і життєвих проблем, для підвищення культури інтелектуального спілкування, вдосконалення математичної мови учнів, для розвитку компетентісного і діяльнісного інтересу до математики, виховування наполегливості та віри в свої сили та можливості.
      
         Професійна діяльність:        
Співавтор інтерактивної збірки з математики для 5 класу
 «Математичні вітражі НУШ», 2020 р.

З 1.09.2022 р. – викладач математики Наукового ліцею 
Житомирської політехніки

2022 р. - Диплом  Обласної виставки перспективного педагогічного досвіду
 "Сучасна освіта Житомирщини - 2022" за практичний порадник 
"Стимулювання дослідницького мислення учнів при вивченні математики"

Участь в прямих ефірах програми «Відкрита студія» 
 на СК1:

2022 р. - виступ на педраді «Вибір моделей, методів та технологій навчання для досягнення оптимальної успішності учнів. Педагогіка співробітництва» з інтерактивним уроком по темі «Формування евристичного і критичного мислення у педагогіці співробітництва – інтенсивний метод навчання»

2021 Співавтор збірки «Реалізація наскрізних ліній у навчанні математики» - Диплом  Обласної виставки перспективного педагогічного досвіду "Сучасна освіта Житомирщини - 2021" 

2021, 2022 р.р. - Сертифікати ТОВ "Освітній проект "На урок" про створення та використання сучасних інтерактивних технологій і тестів з маматематики
2020 р. - Подяка Департаменту освіти м. Житомира
2019 р. - Диплом ІІ ступеня Обласної виставки перспективного педагогічного досвіду "Сучасна освіта Житомирщини - 2019"

Серед математиків Житомирщини
2016 – 17 н. р. Перше місце у Педагогічній виставці "Сучасна освіта Романівщини
2016р. Виступ на секційній конференції з математики з повідомленнями про Постанову КМ від 16. 05 1916 і про Новий стандарт середньої школи
2015 -16 н. р. Переможець районного етапу і лауреат обласного етапу конкурсу "Вчитель року - 2016" номінація "Математика"

2016р. Друк роботи «Розвиток евристичного та критичного мислення для формування математичної компетентності учнів» в збірнику Центру методичного забезпечення ЖОІППО "Окрилені творчістю" 
2015 -16 н. р. Участь у районному семінарі з математики з уроком алгебри у 10 кл. «Розв’язування найпростіших тригонометричних нерівностей» із застосуванням технології «Розвиток евристичного та критичного мислення для формування математичної компетентності учнів»
 2014 – 17 н. р. Робота над проектом «Стійкий розвиток дитини – стабільний успіх дорослого»
2015 н. р. Відкритий Урок алгебри для 7 класу "Застосування формули «різниця квадратів» для розвязування вправ "
2009-16 н.р. Робота над проектом «Розвиток критичного та евристичного мислення для формування компетентності в математиці»  

2016 н. р. Відкритий виховний захід у 7 кл. «Сім чудес світу»
2012 – 13 н. р. Участь у районному семінарі з образотворчого мистецтва із бінарним уроком (малювання і алгебра у 7 кл) "Технології зображення пейзажу з водоймами. Осьова симетрія в природі "

2014 р. Друк в журналі «Позакласна робота з математики» статті на тему: «Нестандартні методи розв’язування текстових задач»

2013 р. Друк в журналі «Позакласна робота з математики» статті на тему: «Використання евристичного методу для випереджуючого навчання учнів на уроках математики»

2012 р. Виступ з презентацією «Використання інноваційних технологій при навчанні математики» в ЖОІППО

2011 р. Участь у конкурсі Малої академії наук в номінації «Математика» з роботою на тему «Нестандартні методи розв’язування систем рівнянь»
2010 р. Відкритий урок з геометрії з використанням комп’ютерних технологій «Площі та об’єми многогранників»

2008 р. Районний семінар з алгебри. Відкритий урок – практикум на тему «Розв’язування зведених квадратних рівнянь за теоремою Вієта» 

2007 р. Участь в конкурсі «Вчитель року» (номінація Математика) з творчою роботою «Інноваційні технології при викладанні математики». Нагороджена дипломом Управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації від 16. 02. 2007р. № 65.

В освітньому процесі широко використовую інформаційно -комунікативні технології та персональний блог "ЛЕГКА МАТЕМАТИКА"
Кожного року беру активну участь в проведенні гімназійних тижнів математики та інших позакласних заходів.

2014 – 17 н. р. Робота над проектом «Стійкий розвиток дитини – стабільний успіх дорослого»

2015 н. р. Відкритий Урок алгебри для 7 класу "Застосування формули «різниця квадратів» для розвязування вправ "

2015 -16 н. р. Переможець районного етапу і лауреат обласного етапу конкурсу "Вчитель року - 2016" номінація "Математика"

2015 -16 н. р. Участь у районному семінарі з математики з уроком алгебри у 10 кл. «Розв’язування найпростіших тригонометричних нерівностей» із застосуванням технології «Розвиток евристичного та критичного мислення для формування математичної компетентності учнів»

2016р. Друк роботи «Розвиток евристичного та критичного мислення для формування математичної компетентності учнів» в збірнику Центру методичного забезпечення ЖОІППО "Окрилені творчістю"

2016р. Виступ на секційній конференції з математики з повідомленнями про Постанову КМ від 16. 05 1916 і про Новий стандарт середньої школи

2015 -16 н. р. Виховний захід у 7 кл. «Сім чудес світу»

2016 – 17 н. р. Перше місце у Педагогічній виставці "Сучасна освіта Романівщини"

Анкета
Висновки МО про мою педагогічну діяльність
12 признаков хорошего учителя

15 характеристик вчителя ХХІ століттяЯкщо це все про Вас, то Ви - справжній вчитель!


Немає коментарів:

Дописати коментар