середа, 25 листопада 2015 р.

Дошкільнята і математика

При вступі в перший клас бажано, щоби кожна дитина повних шести років, мала такі елементарні знання в галузі математики:

·         знала зображення цифр  по порядку і врозкид, 
·         розбиралась в кількісному і порядковому рахунку, 
·         називала попередні і наступні цифри з першого десятка, 
·         знала основні геометричні фігури, вміла малювати їх і ділити на частки до чотирьох частин, 
·         вміла вимірювати глибину і висоту за допомогою мотузочка або палички, 
·         порівнювала предмети: більше чи  менше, вище або нижче і так далі.    Почувши про те, скільки знань повинна мати їх дитина до 6 років, деякі батьки впадають в паніку, не маючи уяви про те, як же навчити дитину рахувати?... 

    Не впадайте у відчай! Зробити це не так вже й важко. Головне — зацікавити дитину, а тоді - навчання рахунку проводити цікаво, з гарним настроєм, в ігровій формі і систематично.... 
Вивчити і запам’ятати цифри допоможуть різні віршики, лічилки і римування. На сьогодняшній день існує багато розвиваючих мультфільмів і програм, в тому числі і для навчання дитини цифрам і рахунку. Дуже важливо дивитися разом з дитиною такі мультфільми , а потім їх обговорити і пограти в математичні ігри.  Для розвитку вашої дитини створено велику кількість цікавих, добрих і веселих творів, багато яких зібрано в базі розвиваючих мультфільмів .  Ще більше матеріалу можна знайти тут. Я впевнена, що вам самим буде дуже цікаво. І ще - 10 легких способів пояснити дитині математику.

           Займатися з дитиною ви можете прямо по дорозі з дитячого садочку або на вулиці. Пропонуйте рахувати все навколо: машини, людей, собачок і кошенят, плескаючи при цьому в долоньки. Якщо дитині це буде цікаво, вона із задоволенням включиться в процес навчальної гри. Так будуть розвиватися не тільки навички рахунку, а й увага і сенсорика. Ви також можете порівнювати предмети у відношенні більше-менше, далеко-близько, велике-мале  тощо... 

  Але ніколи не забувайте хвалити маля і обов'язково підбадьорювати в випадку помилки словами: "Нічого страшного, ми ж тільки вчимося!!! І у нас обов'язково все вийде гарно".

     Намагайтеся розвивати своє маля приємно, незвичайно і цікаво. Складати і віднімати цукерки. Ділити горіхи, переливати молоко або воду в різні ємності, при цьому вимірюючи об’єм. І завжди запитуйте дитину: "А як ти думаєш?" Повірте, ви будете вражені її відповідями!
      Я особисто захоплююсь такими мамами і татусями, які рано починають вчити своїх діток усьому: і малювати, і вирізати, і клеїти, і розмальовувати, і рахувати, і писати, і головне - бути самостійними.  Такі батьки перетворюються для своєї дитини в справжнього друга, а діти вже з трьох років відчувають себе "великими", а значить - вчаться бути відповідальними.

     Стимулюйте свою дитину допомагати вам в справах. Просіть малюка, даючи йому, наприклад, доручення, називати не тільки потрібний вам предмет але і короткий його опис: «Подай, будь ласка, велике кругле червоне яблуко». Обов'язково дякуйте йому і хваліть його за найменші успіхи. Якщо дитина відчуває свою значущість для вас, для найдорожчих істот в своєму житті, вона старатиметься щодня все більше. Бо гарно вмотивована дитина, як і кожна людина, проявляє зацікавленість та інтерес до певної діяльності, і як наслідок, у неї виникає бажання проявляти свою ініціативу. 

     Грайте з малюком частіше. Намагайтеся прищеплювати йому інтерес до пізнання навколишнього світу, і тоді в школі йому буде легко і цікаво на уроках. А ви щодня зможете пишається ним та його успіхами. І радіти кожному дню. 

Я бажаю вам усім щастя та славних діточок!

  

Немає коментарів:

Дописати коментар